Vyhledávání - klíčová slova

Vyhledávání - klíčová slova

vyhledávat slova v češtině
vyhledávat slova v angličtině
všechna slova
alespoň jedno ze slov
Vyloučit  slova: 
Řadit výsledky podle:
relevantnosti
počtu stažení
stáří (nejnovější napřed)

Hledat podle ID

 

Rozšířené vyhledávání

Rozšířené vyhledávání

FAQ - nejčastěji kladené otázky


V jaké licenci jsou na serveru imagio.cz nabízeny obrázky?
Co znamená licence Royalty-Free?
Co znamenají rozšířené licence?
Z kolika obrázků mohu vybírat?
Co znamená „kredit“ a „kreditní konto“?
Jak mohu začít nakupovat a stahovat obrázky na vašich stránkách?
Jakým způsobem si mohu předplatit kredit na vašich stránkách?
Platí se za registraci na stránkách imagio.cz?
Co znamenají barevné puntíky pod malými náhledy obrázků - „úrovně obrázků“?
Jak dlouho mi vydrží předplacený kredit na vašich stránkách?
Mohu změnit mé osobní údaje či heslo?
Mohu použít malý obrázek stažený zdarma z vašich stránek?
Co znamená a jak se používá „Lightbox“?
Vystavíte mi fakturu na každý zakoupený obrázek zvlášť?
Co znamená „referenční systém“?
Mohu přes Vaše stránky nabídnout své fotografie k prodeji?
Zkoušel jsem vyhledávat v češtině, ale výsledky úplně neodpovídaly mým klíčovým slovům. Jak to?
Máte nějaké rady jak správně vyhledávat v češtině?
Je k dispozici náhled fotografií ve vysokém rozlišení? Jak poznám, že fotografie je dostatečně kvalitní?V jaké licenci jsou na serveru imagio.cz nabízeny obrázky?

Všechny obrázky jsou nabízeny s licencí Royalty Free. Chcete-li obrázek použít v produktu určenému k dalšímu prodeji nebo jinému šíření, je nutné zakoupit některou z rozšířených licencí.

Co znamená licence Royalty-Free?

Tato licence znamená, že za obrázek zaplatíte pouze jednou a můžete ho použít, kolikrát chcete, aniž byste platili jakékoliv další poplatky za každé další užití. Obrázek můžete použít i pro více klientů. Pro tiskové použití obrázku je dovoleno maximálně 500 000 výtisků.

Co znamenají rozšířené licence?

Rozšířené licence W-EL a P-EL dovolují užití obrázku i v produktech určených k dalšímu prodeji nebo jinému šíření. Licence U-EL dovoluje použití obrázku více zaměstnanci jedné společnosti, které patří uživatelský účet na serveru imagio.cz. S licencí I-EL můžete použít obrázek pro tisk 500 000 až 2 500 000 kopií. Více o rozšířených licencích nelíznete na stránce Licence.

Z kolika obrázků mohu vybírat?

V současnosti je na výběr ze zhruba 5 200 000 obrázků. Každý den pak přibývají tisíce dalších kvalitních fotografií a vektorových ilustrací!

Co znamená „kredit“ a „kreditní konto“?

Kreditem nazýváme peníze, které jsou uložené na našich stránkách na kreditním kontě. Kreditní konto je nutné nejdříve nabít (podobně jako v případě předplacených karet mobilních operátorů), a to zaplacením odpovídající částky v Kč pomocí platební karty nebo převodem na účet. Vždy platí, že 1 kredit = 1 Kč bez DPH. Pomocí kreditů pak můžete nakupovat a stahovat obrázky.

Jak mohu začít nakupovat a stahovat obrázky na vašich stránkách?

Ze všeho nejdříve se zaregistrujte na našich stránkách a tím si vytvoříte uživatelský účet. Poté si předplatíte kreditní konto pomocí platební karty nebo převodem na účet kliknutím na odkaz Koupit kredit. Až budete mít na svém kontě kredit, budete moci okamžitě nakupovat a stahovat obrázky do svého počítače.

Jakým způsobem si mohu předplatit kredit na vašich stránkách?

Existují dva způsoby předplacení kreditu. První a doporučený způsob je zaplatit pomocí platební karty přes náš on-line zabezpečený platební terminál. V tomto případě jsou Vám kredity připsány na Vaše kreditní konto okamžitě. Druhým způsobem je pak převod z Vašeho účtu na náš účet. Zde je nutné počítat s určitou prodlevou, protože kredity Vám budou připsány na konto až po obdržení a identifikování Vaší platby na náš účet. Tato prodleva bývá obyčejně 1-2 pracovní dny.

Platí se za registraci na stránkách imagio.cz?

Ne, registrace i vyhledávání obrázků a jejich ukládání do lightboxu je zcela zdarma. Platí se až za stažení obrázku ve vysokém rozlišení.

Co znamenají barevné puntíky pod malými náhledy obrázků - „úrovně obrázků“?

Tyto barevné puntíky představují tzv. úroveň obrázku. Obrázky jsou dělené podle počtu stažení na pět úrovní. Čím vyšší počet stažení, tím vyšší úroveň. Obrázky s vyšší úrovní jsou dražší. Více o úrovních naleznete na stránce s cenami.

Jak dlouho mi vydrží předplacený kredit na vašich stránkách?

Platnost kreditů je 1 rok od data zakoupení. Platnost kreditů lze prodloužit zakoupením dalších kreditů. Před vypršením platnosti Vám bude zaslán upozorňující e-mail.

Mohu změnit mé osobní údaje či heslo?

Ano, všechny Vaše údaje i heslo můžete měnit v sekci Administrace účtu.

Mohu použít malý obrázek stažený zdarma z vašich stránek?

Malé obrázky jsou určené pouze pro účely náhledu a schválení finální podoby produktu. Jakékoliv jiné použití je zakázáno. Malé náhledové obrázky (s vodoznakem i bez něj) nesmí být použity ve finálním produktu.

Co znamená a jak se používá „Lightbox“?

Lightbox je jakási obdoba nákupního košíku. Do lightboxu můžete ukládat své vybrané obrázky pro pozdější zakoupení. Můžete si založit více lightboxů (například pro každého klienta zvlášť). Obrázek uložíte do lightboxu pomocí ikony Uložit do lightboxu rovnou na stránce s výsledky vyhledávání. Konkrétní velikost obrázku pak můžete uložit do lightboxu na stránce s detaily obrázku. Přehled svých lightboxů naleznete na stránce Lightboxy. Zde můžete přidávat nové, smazat stávající a zobrazit detaily lightboxu. V detailu jsou všechny obrázky obsažené v lightboxu a můžete zde vybrat velikost obrázku ke koupi nebo jednotlivé obrázky smazat. Obrázky uložené v lightboxu v něm zůstavájí i po odhlášení a opětovném přihlášení uživatele. Dále je možné posílat odkaz na lightbox e-mailem.

Vystavíte mi fakturu na každý zakoupený obrázek zvlášť?

Ne, faktury vystavujeme pouze na nákup kreditů. Seznam všech koupených obrázků spolu s Vašimi transakcemi a fakturami naleznete na stránce Administrace účtu.

Co znamená „referenční systém“?

Pomocí referenčního systému si můžete vydělat kredity doporučením našich stránek ostatním uživatelům. Každý zákazník, který se registruje na stránkách imagio.cz, získá unikátní promo kód, pomocí kterého může odkazovat na naše stránky například ze svých vlastních webových stránek. Z každého nákupu kreditů zákazníkem, který přišel z Vašeho odkazu, Vám náleží 5 %. Zákazníci mají rovněž možnost zadávat promo kódy ručně při registraci. Více informací naleznete na stránce Referenční systém.

Mohu přes Vaše stránky nabídnout své fotografie k prodeji?

V současné době ne. Můžete však nabídnout své fotografie přímo na stránkách společnosti Dreamstime a tím budou k dispozici i na stránkách fotobanky imagio.cz. Máte-li zájem prodávat své fotografie přímo přes naše stránky, dejte nám prosím vědět. V případě většího zájmu tuto možnost zavedeme.

Zkoušel jsem vyhledávat v češtině, ale výsledky úplně neodpovídaly mým klíčovým slovům. Jak to?

Vyhledávání v češtině využívá česko – anglický slovník, ale samo o sobě není schopné určit, který z významů daného slova právě hledáte. Proto se Vám po zadání klíčových slov zobrazí anglické překlady, abyste mohli zkontrolovat, podle kterých výrazů se vyhledává a případně zvolit jiný překlad Vámi zadaného klíčového slova. Dostáváte-li příliš mnoho irelevantních výsledků, zkuste svůj dotaz blíže specifikovat pomocí dalších klíčových slov.

Máte nějaké rady jak správně vyhledávat v češtině?

Ano, máme. Zde je několik tipů pro správné vyhledávání pomocí českých klíčových slov:

  • Vyhledávač Vám po zadání klíčového slova v češtině nabídne různé možnosti překladu. Doporučujeme vyzkoušet více nabízených překladů.
  • V případě, že vyhledávač nenalezne ve slovníku zadané klíčové slovo, objeví se vedle daného slova „překlad nenalezen“ a klíčové slovo je odesláno bez překladu tak, jak bylo zadáno.
  • Klíčové slovo s nenalezeným překladem doporučujeme smazat a nebo místo něj zkusit jiné slovo.
  • Vyhledávejte pomocí podstatných jmen slov v 1. pádě, zkuste množné i jednotné číslo. Slovesa zadávejte v infinitivu. U přídavných jmen zkuste různé koncovky (-á, -ý, -é).
  • Hledáte-li obrázek z českého prostředí, přidejte ke klíčovým slovům i slovo "český".
Příklad: Hledáte fotografii sedícího muže u stolu, správný tvar slov pro vyhledávání je: „muž sedět stůl“. Chcete-li vyloučit snímky, kde je muž se ženou, stačí vyplnit „žena“ do pole „vyloučit slova“.

 

Je k dispozici náhled fotografií ve vysokém rozlišení? Jak poznám, že fotografie je dostatečně kvalitní?

Náhledy ve vysokém rozlišení bohužel k dispozici nejsou. Každá fotografie však podléhá pečlivému schvalovacímu procesu před tím, než je zařazena do databáze. Schvalování se týká jak obsahové stránky, tak i technické kvality. Můžete si tedy být jisti, že když stáhnete fotografii ve vysokém rozlišení, budete s její kvalitou spokojeni.Editor doporučuje
Housing cardboard with alarms
Three glasses of beer with barley and hops - 3D render
Evening beach. Sea, sun, palm trees and sand. Romantic summer vacation
F22 fighter jet
Fighting fish
Swimming pool
Soggy Lion Yawn
Více obrázků doporučených editorem >>Nejnovější obrázky Editorial
Presidential Campaign Support At Sea
Palm Trees
Asian Christian Nun Surrounded by Women, Human Races
A woman and children look at three military men in retro uniform
Church in Istanbul, Turkey
Outdoor water sport
East European Gypsy Party Musicians

Více obrázků v licenci Editorial >>

o nás | kontakt | právní aspekty | mapa stránek

© 2008 TAK spol. s r.o. oficiální partner dreamstime pro ČR a SR